Materiały pomocnicze dla rodziców z zakresu form pomocy psychologiczno - pedagogicznej

Ćwiczenia doskonalące koordynację słuchowo – wzrokową

Ćwiczenie1

To zadanie jest Ci dobrze znane. –  w oparciu o litery, z których składają się podane wyrazy postaraj się ułożyć jak najwięcej nowych wyrazów. Pamiętaj, że nie wolno Ci dokładać liter.

lokomotywa

ekspedientka

Ćwiczenie 2

Przeczytaj kilkakrotnie ten tekst, przyglądając mu się uważnie, następnie zakryj tekst i zapisz go z pamięci. Napisz tyle ile pamiętasz. Staraj się nie podglądać. To ćwiczenie możesz wykonywać wielokrotnie i wykorzystywać w tym celu różne teksty.

Ćwiczenie 3

To ćwiczenie wykonaj razem z rodzeństwem lub z rodzicami.

Wybierzcie pomieszczenie, w którym będziecie ćwiczyć. Rozejrzyj się dookoła , przyjrzyj się kwiatom ich kolorom, bibelotom jeśli takie stoją szafkom itp.

Zamknij oczy, a druga osoba niech zadaje Ci pytania np.

Ile kwiatów stoi na oknie?

Gdzie stoi szafa?

Na czym siedzisz?

Ile jest szafek z półkami? itp.

do pobrania:Cwiczenia_doskonalace_koordynacje_sluchowo_____wzrokowa.odt