Nawigacja

 • SPOTKANIE INFORMACYJNO - ORGANIZACYJNE Z RODZICAMI

   

   Dnia 10.09.2014r.(środa )

  o godz. 16:15 w Publicznej Szkole Podstawowej i o godz. 17:00 w Publicznym Gimnazjum

  w następujących salach lekcyjnych:

  SZKOŁA PODSTAWOWA 

   

  kl. I a – sala nr 25         p. Witkowska Małgorzata

  kl. I b – sala nr 30         p. Kamińska Anna

  kl. I c – sala nr 26          p. Szymborska Joanna

  kl. II a – sala nr 22         p.  Chmielewska Małgorzata

  kl. II b –  sala nr 23        p. Rogulska Barbara

  kl. III a – sala nr 29        p. Kobylińska Małgorzata

  kl. III b – sala nr 20        p. Grzankowska Ewa

  kl. IV a –  sala nr 6         p. Matysiak Marzanna

  kl. IV b –  sala nr 19      p. Nieczyperowicz Ewa

  kl. V a – sala nr 24         p. Miąsik Katarzyna

  kl. VI a – sala 13            p. Senderk Magdalena

  kl. VI b – sala 17            p. Nożyńska Marta

  GIMNAZJUM

  kl. I a – sala nr 8 p. Łaskarzewski Wiesław

  kl. I b – sala nr 12         p. Sadowska Małgorzata

  kl. IIa – sala nr 5           p. Miecznikowska Ewa

  kl. IIb –  sala nr 18        p. Jabłońska Maria

  kl. III a – sala nr 3         p. Kuligowska Renata

  kl. III b – sala nr 13       p. Orłowska Renata

  kl. III c – sala 6              p. Konarzewska Ewa

   

 • 20 maja 2014 roku uczniowie klasy V b podsumowali program profilaktyki alkoholowej „Jaś i Małgosia na tropie”.


  Przez kilka tygodni piątoklasiści realizowali Program Domowych Detektywów „Jaś i Małgosia na tropie”, który jest adaptacją amerykańskiego programu profilaktycznego. Najpierw przez cztery tygodnie pracowali w grupach pod kierunkiem wybranych przez siebie liderów i wychowawczyni klasy Marty Nożyńskiej a także w domu, gdzie wraz z dorosłą osobą stworzyli Drużyny Domowe, wspólnie czytali komiksy i wykonywali zadania zawarte w materiałach pomocniczych.

  Wieczór Jasia i Małgosi był podsumowaniem programu, ale stanowił także okazję do spotkania i wspólnej zabawy. 20 maja w sali nr 26 pojawili się rodzice uczniów oraz dyrektor szkoły Jan Kolos. Piątoklasiści, podzieleni wcześniej na dwu– i trzyosobowe grupy, przygotowali plakaty, scenki, prezentacje i piosenki o tematyce antyalkoholowej. Odbył się też konkurs dla rodziców, podczas którego odpowiadali oni na pytania związane ze spożywaniem alkoholu. Wieczór upłynął wszystkim w miłej atmosferze, przy zastawionych słodkościami stołach.

  Głównym celem programu było opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród nastolatków.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym.


   

 • Dzień Otwarty

  Zapraszamy wszystkich rodziców we wtorek 20 maja  od godziny 17.00 do 18.00

   

 • OGŁOSZENIE

  TERMINY SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DZIECI DO ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1 W MAKOWIE MAZOWIECKIM

   

  I. PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR1 

        1. ODDZIAŁY  PRZEDSZKOLNE - do 15.04.2014r.

        2. KLASY I  SZKOŁY PODSTAWOWEJ - do 15.04.2014r.

  II.  PUBLICZNE GIMNAZJUM NR1

        1. KLASY I  GIMNAZJUM - od 3.04.2014r. do 30.04.2014r.

  wnioski do pobrania - w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej:

  WNIOSEK_5_LAT.doc

  Wniosek_6lat.doc

  WNIOSKI_DLA_UCZ._SP_I_GIMN_Z_OBWODU_dobre.doc

  Zarzadzenie Burmistrza Miasta Maków Mazowiecki  - kliknij w poniższy odnośnik

  http://bip.makowmazowiecki.pl/plik,1586,zarzadzenie-nr-322-2014-burmistrza-miasta-makow-mazowiecki-z-dnia-10-lutego-2014-roku-w-sprawie-okreslenia-wzoru-wniosku-o-przyjecie-dziecka-do-publicznego-przedszkola-samorzadowego-oddzialu-przedszkolnego-w-szkole-podstawowej-na-rok-szkolny.pdf
   

   


   

 • Turniej dziewcząt gimnazjum Coca – Cola Cup 2014 r.

    2 kwietnia 2014 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły brała udział w eliminacjach ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Coca – Cola Cup na „Orliku” w Makowie Maz.

    Zawodniczki wywalczyły II miejsce w rejonie. Wygrały ze szkołami z Krasnosielca ( 1 : 0); z  Płoniaw (2 : 0); z Szelkowa (1 : 0) i zremisowały z PG 2 Maków (1 : 1). PG 1 i PG 2 miały po 7 pkt.,  ale to dziewczęta z PG 2 strzeliły o 2 bramki więcej i one zajęły I miejsce.

  Skład drużyny: O. Jelińska (kpt),W. Parcińska (bramkarz),O. Boczewska, A.Galik, J. Szczęsna, A. Olkowska, A.Pepłowska, K. Przewłocka, W. Załęska.


   

      Trener E.Miecznikowska


   

 • Od 10 marca w naszej szkole dostępna jest wystawa pt.: „Maków Łomżyński, czyli Maków końca XIX początku XX wieku”.

  Po upadku Powstania Styczniowego, w 1867 roku władze carskie utworzyły powiat makowski i włączyły go do Guberni Łomżyńskiej. /Wcześniej miasto Maków razem z sąsiednimi gminami należał do powiatu pułtuskiego, znajdującego się w granicach administracyjnych Guberni Płockiej./  Od tego momentu zaczęła funkcjonować nazwa „Maków Łomżyński” umieszczana na dokumentach, drukach oraz pieczęciach i stemplach urzędowych. Nazwa naszego Miasta w takim brzmieniu zachowała się do połowy lat trzydziestych XX wieku, wtedy nazwę miasta zmieniono na „Maków nad Orzycem”…     

  zdjęcia w albumie fotograficznym

 •  

  LABORATORIUM  NAUKI

  W styczniu b. roku „wystartował” w naszym mieście projekt pod nazwą „Laboratorium Nauki”. Projekt realizuje MDK w Makowie. Kilku uczniów naszej szkoły bierze w nim czynny udział. Celem projektu jest „Umożliwienie młodzieży rozwijanie konkretnych zainteresowań w dziedzinach nauk ścisłych”.

  Do chwili obecnej, zgodnie z harmonogramem, odbyły się cztery spotkania. Całodniowa wizyta w Centrum Nauki Kopernik, zajęcia doświadczalne w Laboratorium Fizyki i Chemii, pokaz filmu 3D „Trzeci wymiar życia” w Planetarium Kopernika oraz szkolenie uczestników projektu z autoprezentacji i wystąpień publicznych.  

  zdjęcia w Albumie fotograficznym

 • W piątek 24 stycznia 2014  Rada Rodziców zaprasza na  "Choinkę szkolną"

  Dzieci z klas najmłodszych bawią sie z mimem w godzinach 16 - 18

  uczniów klas starszych zapraszamy od 18 do 22

 • W dniu 15.01.2014r. odbył się w naszej szkole I etap Konkursu Wiedzy o Błogosławionym Janie Pawle II, zorganizowanym przez Zespół Szkół w Różanie.  ( wiecej w zakładce Konkursy)                                                                                            

 •      Już po raz kolejny Samorządy Uczniowskie PG i SP naszej szkoły wzięły udział w 22 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dniach 09.01.-10.01.2014r zorganizowana została zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP. Uczniowie naszej Szkoły wsparli fundację w kwocie 184,00zł.

 •        "Boże Narodzenie w Bullerbyn”- analiza lektury Astrid Lindgren

        Klasa IIIa SP, po wnikliwej analizie książki Astrid Lindgren  „Dzieci z Bullerbyn”, przeprowadziła bożonarodzeniowy konkurs. Pomysł został zaczerpnięty z tejże lektury. Polegał na szacowaniu ilości ziaren grochu w butelce. Zwycięzcą konkursu została klasa Ib. Uczniowie podali liczbę najbliższą prawdy. Właściwa liczba to – 519 ziaren grochu. 

         Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę w postaci jednego kakaowego groszka.

         Klasa IIIa wraz z wychowawczyniami Małgorzatą Witkowską i Dorotą Furmańską zebrana przy wigilijnym stole, składa wszystkim gorące życzenia świąteczne.

 •       Bożonarodzeniowy Kiermasz "Jedynka Kolęduje"

    Dnia 17 grudnia 2013r. w Zespole Szkół nr 1 odbył się Bożonarodzeniowy Kiermasz „Jedynka Kolęduje”. Impreza została zorganizowana przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Celem kiermaszu było przede wszystkim promowanie efektów uczniowskiej twórczości manualnej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym oraz przypomnienie i utrwalenie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Pierwszym punktem tej imprezy było złożenie życzeń przez samorząd szkolny, następnie zaprezentowanie jasełek w wykonaniu  uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, których przygotowała p. Maria Jaroszewska, p. Beata Cieślak, p. Magdalena Senderek. Później zostały ogłoszone wyniki konkursu „Ozdoby i Upominki Świąteczne” zorganizowanego przez p. Iwonę Tomczak, rozdanie nagród członkom Koła Wędkarskiego oraz złożenie życzeń przez dyrektora szkoły – p. Jana Kolosa. Kolejnym punktem kiermaszu było wystąpienie harcerzy z Hufca Maków Mazowiecki oraz przekazanie Światełka Betlejemskiego na ręce dyrektora szkoły p. Jana Kolosa. Po wystąpieniach goście mogli kupić upominki świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców. Po zakończeniu kiermaszu zaproszeni goście, nauczyciele oraz rodzice zasiedli do wspólnego  Wigilijnego stołu.    

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.
 •  

  ZAPROSZENIE

  DYREKCJA SZKOŁY, RADA PEDAGOGICZNA I RADA RODZICÓW

  ZESPOŁU SZKÓŁ nr1 w MAKOWIE MAZ.

  ZAPRASZAJĄ

  PAŃSTWA

  na

  KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

  w dniu 17.12.2013r.

  1600- powitanie gości

  1605- jasełka w wykonaniu uczniów klas. IV-VI

  Szkoły Podstawowej

  1630- występ harcerzy z Hufca Maków Maz.

  1645- rozpoczęcie sprzedaży artykułów świątecznych

  1710- dni otwarte dla rodziców

                                                                                     Organizatorzy

 •  w Jedynce

   Już od 1 grudnia w naszej szkole trwają przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Ważnym punktem oczekiwania na pierwszą Gwiazdkę jest niewątpliwie dzień 6 grudnia. Tajemnicza noc, podczas której św. Mikołaj przynosił prezenty do naszych wyczyszczonych i wypastowanych bucików, upłynęła wśród wichrów i chłodu. Szalejący Ksawery w końcu przywiał nam trochę śniegu, a na nim przecież najbardziej nam zależało. Zatem pierwszy podarunek za oknem, a w butach to, co mimo niedogodności aury, dostarczył przy pomocy swych elfów biskup z pastorałem. O tym, czy to biskup, czy skrzat, a może ktoś inny, miały okazję przekonać się nasze dzieci podczas szeregu niespodzianek przewidzianych na ten dzień. Zatem jedno z pierwszych pytań, kiedy już pojawiliśmy się w szkole brzmiało: Czy na pewno dotrzemy do kina? Może oczekiwane przez dzieci spotkanie z reniferem Niko trzeba będzie przełożyć na inny dzień? Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać, gdyż w niedługim czasie po 8.00 pan dyrektor ogłosił, że trudną drogę uda się pokonać autobusem. I tu kolejna niespodzianka dla tych z nas, których rodzice przywożą zwykle do szkoły samochodami, a pojazd o tajemniczej nazwie „autokar”, widzą tylko zza szyb maminego auta. Po opatuleniu się zimowymi czapkami i szalami, zasiedliśmy we wspomnianym pojeździe i ulicami: Sportowa – Warszawska – Mickiewicza i Moniuszki dotarliśmy do celu. A tam już czekał na nas nasz przyjaciel – renifer Niko. Czy uda mu się uratować Święta? Na to pytanie poznamy odpowiedź po ponad godzinnym spotkaniu z małym  reniferem, który znajduje w sobie siłę i odwagę, by ratować inne renifery przed wilkami , mającymi zakusy zniszczenia świąt Bożego Narodzenia.  Marzycielski bohater próbował wielu pomysłów, aż w końcu się udało. Z uwagą śledziliśmy kolejne przedsięwzięcia Niko, wypełniając salę makowskiego kina okrzykami, dającymi upust naszym emocjom. Po seansie planowaliśmy powrotny kurs autobusem, kiedy tu nagle zza drzwi wejściowych  na widownię, przywitany przez  panią Kasię, wyjrzał prawdziwy biskup – Mikołaj. Ileż było radości z tego spotkania!? A ile niepewności spowodowanej ciekawością, kto kryje się pod mitrą i ornatem Świętego Mikołaja? Odpowiedź znana jest tylko tym, którzy tego uroczego dnia byli w makowskim kinie. Przyniesione przez Mikołaja słodycze osłodziły po raz kolejny ten dzień i poprowadziły nas w dobrych nastrojach do szkoły. Czy to już koniec niespodzianek- nie. Do sal lekcyjnych inni Mikołajowie poprzynosili dzieciom prezenty – i tu kolejne zabawki i słodycze. Szczególnie najmłodsi – nasi zerówkowicze – zachodzili w głowę, skąd Mikołaj miał klucz do ich sali, i skąd znał ich imiona i nazwiska.  Prawdą jest, że dopiero tu można było cieszyć się z prezentów w klasie, gdyż na pierwszej lekcji bawiliśmy się w sali gimnastycznej na Językowych Mikołajkach przygotowanych przez panie: Kasię Kamińską, Kasię Kiejnę i Edytę Wiśniewską. Innowacją podczas tegorocznego spotkania był udział wszystkich uczniów w ocenianiu kolegów i koleżanek, biorących udział w konkursach. Tym razem przedmiotem obrad społeczności uczniowskiej stały się konkursy na najpiękniejsze przebranie świąteczne, autorskie wykonanie piosenki świątecznej w języku obcym. Uczniowie klas szkoły podstawowej poprzez głosowanie wybierali najlepszych wykonawców. Kto zwyciężył dowiemy się 16 grudnia, kiedy to organizatorzy tegorocznych Językowych Mikołajek wskażą wygranych czterech konkursów jakie pod tym hasłem się odbywały: najpiękniejsza ozdoba świąteczna,  kartka świąteczna w języku obcym, najpiękniejsze przebranie i autorskie wykonanie obcojęzycznej piosenki świątecznej. Rodzice naszych małych „językowych” artystów będą mogli obejrzeć i kupić prace ich pociech w trakcie Kiermaszu Bożonarodzeniowego.Dobra zabawa na pierwszej lekcji była zapowiedzią miłego i pełnego niespodzianek dnia. Samorządy uczniowskie zadbały, aby wszyscy uczniowie w tym dniu, niezależnie od wieku, byli obdarowani łakociami. Korowody Mikołajów w towarzystwie elfów i reniferów przechadzały się szkolnymi korytarzami przez cały dzień. Każdy z nas chciał być przecież obdarowany, każdy miał też ochotę zabawić się w Mikołaja. Może nie wszystkim starczyło odwagi, może zapału, ale nie martwcie się, do Świąt jeszcze trochę czasu. Z pewnością, przy odrobinie fantazji uda się nadrobić zaległości, by w dobrym nastroju, w przekonaniu o swej szlachetności zasiadać za kilkanaście dni do Wigilijnego Stołu. 

   

 • IDĄ ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

   

   


   

  06.12.2013R. –  MIKOŁAJKI

            8:00 – 9:00 – MIKOŁAJKI JĘZYKOWE

            9:15 – WYJŚCIE DO MDK – U

            9:30 – PROJEKCJA FILMU „RENIFER NIKO RATUJE ŚWIĘTA”

          11:00 – MIKOŁAJKI W KLASACH

  17.12.2013R. – KIERMASZ  BOŻONARODZENIOWY

         14:30 – WIGILIA DLA  NAUCZYCIELI  I  PRACOWNIKÓW SZKOŁY

         16:00 – JASEŁKA

         16:45 – SPRZEDAŻ ARTYKUŁÓW ŚWIATECZNYCH 

           PRZYGOTOWANYCH PRZEZ UCZNIÓW

  OK. – 17:00 – DZIEŃ OTWARTY  POŁĄCZONY ZE SPOTKANIAMI OPŁATKOWYMI

      WYCHOWAWCÓW, UCZNIÓW I RODZICÓW

  07.01.2014R.ROZSTRZYGNIĘCIE MIEDZYKLASOWEGO  

       KONKURSU RECYTATORSKIEGO I SZKOLNEGO KONKURSU

       POEZJI ŚWIĄTECZNEJ

  23.01.2014R. – SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

  26.01.2014R -  UROCZYSTA GALA LAUREATÓW KONKURSU KOLĘD I

        PASTORAŁEK PODCZAS MSZY W KOŚCIELE PW. ŚW. JÓZEFA 


   


   

 •  

  W dniach 01.12.2013 - 03.12.2013 w naszej parafii odbyły się rekolekcje adwentowe pod hasłem "KTO UWIERZY I PRZYJMIE CHRZEST, BĘDZIE ZBAWIONY" Mk16,16.

  Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli podczas drugiego dnia rekolekcji w Mszy Świętej z nauką nt: Czy warto przebaczać? Wiara jako szansa na pojednanie. 

  Rekolekcje są wprowadzeniem do misji, które przeżywać będzie nasza parafia od 23.03.2014, prowadzący - ks. dr. Marek Wilczewski oraz ks. dr Piotr Stolecki.

 • PLAN ZAJĘĆ W DNIU 2 GRUDNIA 2013r. - SZKOŁA PODSTAWOWA

  8.00 - rozpoczęcie zajęć

  8.45 - wyjście pod opieką nauczycieli  do kościoła na mszę św.

  9.00 - msza św. dla dzieci szkolnych

  10.00 - powrót do szkoły

  10.10 - 12.30 - zajęcia lekcyjne zgodnie z planem, obiad

  12.45 - odwozy uczniów

  PLAN ZAJĘĆ W DNIU 2 GRUDNIA 2013 - GIMNAZUM

  8.00 - rozpoczecie zajęć

  10.40 - wyjście pod opieką nauczycieli do kościoła na mszę św.

  11.00 - msza św. dla uczniów gimnazjum i liceum

  12.00 - powrót do szkoły

  12.10 - 12.30 - obiad

  12.45 - odwozy uczniów

 • Wywiadówka w Gimnazjum

  Dnia 6.11.2013r. ( środa ) o godzinie 17.00 odbędzie sie spotkanie rodziców uczniów Publicznego Gimnazjum.

  kl. I a - sala nr 5 - p. Ewa Miecznikowska - godzina 17.30

  kl. I b - sala nr 18 - p. Maria Jabłońska

  kl. II a - sala nr 3 - p. Renata Kuligowska

  kl. II b - sala nr 13 - p. Renata Orłowska

  kl. II c - sala nr 14 - p. Alicja Michalska

  kl. III a - sala nr 8 - p. Wiesław Łaskarzewski

  kl. III b - sala nr 12 - Katarzyna Kamińska

 • Wywiadówka w Szkole Podstawowej

  Dnia 6.11.2013r.  ( środa) o godzinie 16.30  odbędzie się spotkanie rodziców  uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej. 

  kl. I a - sala nr 23 - p. Małgorzata Chmielewska

  kl. I b - sala  nr 22 - p. Barbara Rogulska

  kl. II a - sala nr 29 - p. Małgorzata Kobylińska

  kl.II b - sala nr 20 - p. Ewa Grzankowska

  kl. III a - sala nr 25 - p. Małgorzata Witkowska

  kl. III b - sala nr 30 - p. Anna Kamińska

  kl. IV a - sala nr 12 - p. Beata Popiołek - godzina 17.30

  kl. V a - sala nr 13 - p. Magdalena Senderek

  kl. V b - sala nr 26 - p. Marta Nożyńska

  kl. VI a - sala nr 19 - p. Ewa Nieczyperowicz - godzina 16.00

  kl. VI b - sala nr 17 - p. Izabela Maruszewska

  kl. VI c - sala nr 6 - P. Marzanna Matysiak

   

 • TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW

    W tym roku odbyła się po raz 5 w całej Polsce akcja „Tornister pełen uśmiechów”. Celem akcji było wsparcie dzieci i młodzieży z najuboższych rodzin.

  Akcja została podjęta wspólnie z Parafią św. Józefa w Makowie Mazowieckim. W czasie Mszy świętych niedzielnych ksiądz proboszcz ogłaszał, że można zakupić przybory szkolne.

  Zainteresowanie w parafii św. Józefa było bardzo duże- przybory szkolne można było wkładać do ustawionego w kościele kosza.       

  W połowie września wyprawki zostały przekazane uczniom najbardziej potrzebującym pomocy, a o tym, kto otrzymał wyprawkę, zdecydowała dyrekcja szkoły przy współpracy z pedagogami szkolnymi, ks. Dariuszem i katechetami. 

  Serdecznie dziękujemy za bezinteresowną pomoc.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół Nr 1 w Makowie Mazowieckim
  Zespół Szkół Nr 1 w Makowie Mazowieckim, ul.Sportowa 9
 • (029)71 71 042
  fax:j.w

Galeria zdjęć